У Німеччині вперше було вручено федеральні нагороди «Bundespreis Ecodesign» за екологічний дизайн. Акцію було організовано Федеральним міністерством навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних реакторів спільно з Федеральним агентством з охорони навколишнього середовища. Премії було вручено 14 відомим німецьким дизайнерам.
Як зазначив на церемонії нагородження міністр навколишнього середовища Петер Альтмайер, «до 80% впливу продукту на природне середовище закладається на етапі дизайну». За його словами, конкурс покликаний показати творчий потенціал, здатний зробити продукцію екологічно чистою, а також продемонструвати, як можна поєднувати дизайн, естетику та екологію.